Diagnostyka stanu zdrowia / cz.1

Badanie metodą Volla

Badanie diagnostyczne, które przedstawimy w pierwszej części tego artykułu, nosi nazwę "metoda Volla". Opracował ją w latach 50-tych XX wieku, niemiecki lekarz, dr Reinhold Voll, jako metodę diagnostyczno-terapeutyczną. Pracując w zawodzie lekarza, szybko zauważył on, iż to, czego nauczył  się na studiach, jest nieskuteczne w leczeniu wielu schorzeń. Badając przyczyny wielu chorób, dr Voll szukał nowych metod diagnostycznych mogących za wczasu wykryć przyczynę. Prace nad swoją metodą zaczął już w czasie  II wojny. Po wielu latach doświadczeń opracował metodę elektro-akupunktury. Pomimo dużej skuteczności, z pewnych powodów, o których napiszemy później, metoda zyskała uznanie i rozgłos tylko w kilku krajach, jednakże nie w Polsce !   Sam badacz,  R. Voll za opracowanie tej metody został uhonorowany przez papieża Pawła VI medalem i jest on dziś uważany za ojca zachodniej elektro-akupunktury.
 
 
Na czym polega badanie metodą Volla?
 
Metoda polega na pomiarze potencjałów bioenergetycznych punktów akupunkturowych powiązanych z odpowiednimi tkankami, narządami lub ich częściami. Badanie opiera się na założeniach tradycyjnej chińskiej akupunktury. Właśnie doktorowi Vollowi zawdzięczamy rozpowszechnianie klasycznej akupunktury w zachodnim świecie. Lekarz ów zgłębiał filozoficzne zasady tej metody terapii, a następnie postanowił zaadaptować ją do zachodnich sposobów diagnozowania i leczenia. Jego największym dokonaniem okazało się wprowadzenie do dzisiejszej wiedzy medycznej lokalizacji punktów akupunkturowych. W trakcie wieloletnich badań dr Voll samodzielnie odkrył i nazwał kolejne, nieznane dotąd meridiany. Jego zasługi są tym bardziej znamienne, że te nowo odkryte meridiany zostały przyporządkowane konkretnym narządom w ludzkim ciele.
 
Jakie są korzyści z badania metodą Volla?
Metoda Volla jest przeznaczona dla osób szczególnie dbających o swoje zdrowie lub zajmujących się leczeniem innych. W dobie kryzysu medycyny akademickiej, często z powodu braku jej skuteczności oraz ograniczeń finansowych,  jesteśmy zmuszeni samodzielnie radzić sobie ze zdrowiem, a metoda Volla pozwola na zaoszczędzenie czasu i pieniędzy. Przez lekarza-praktyka pracującego tą metdą nie zostaniemy odesłani dalej, od Annasza do Kajfasza, aby  przeprowadzić kolejne kosztowne badania. Większość danych potrzebnych do oceny i ustalenia sposobu leczenia doświadczony lekarz potrafi zdiagnozować i dobrać samodzielnie już w czasie pierwszej wizyty. Każdy z nas jest w stanie (po pewnym czasie treningu) nauczyć się tej metody i ją wykorzystywać. Za pomocą metody Volla można stwierdzić obecność toksyn w żywności i kosmetykach, które stosujemy; obecność środków owadobójczych, pestycydów; można wykryć wszelkie zatrucia wynikające z  pracy zawodowej np. metalami ciężkimi lub toksynami chemicznymi. Można wykryć nawet ninimlne ogniska chorobowe niewykrywalne przez badanie rentgenologiczne, czynniki szkodliwe. Można określić, do jakiego stopnia nadużywamy pokarmów-używek lub narkotyków; jak wysoki  jest poziom toksyn bakteryjnych, mikotoksyn oraz alergenów w naszym organizmie. Metoda Volla wykrywa przyczyny złego samopoczucia, osłabienia i bólu w różnych częściach ciała, a następnie określa metody dalszego leczenia.
Dzięki elektro-akupunkturze wg. Volla (EAV) można nie tylko za wczasu rozpoznać określone objawy chorobowe, lecz również ustalić ich przyczyny i wybrać najbardziej obiecującą formę leczenia. A zatem,  EAV umożliwia w krótkim czasie nie tylko przeprowadzenie dokładnej diagnostyki, lecz także zaplanowanie niezbędnej terapii.
 
Metoda Volla a medycyna oficjalna. 
 
Metoda Volla pozwala wykryć chorobę na długo przed pojawieniem się jej objawów.  Gdybyś dzisiaj dowiedział się, że za 10  lat rozwinie się w twoim ciele określona choroba i że dzięki wskazówkom lekarza-praktyka możesz jej uniknąć, czy wówczas nie czułbyś się zadowolony, chodząc jedynie na badania profilaktyczne i zażywając suplementy ziołowe na wzmocnienie organizmu? Choroba nie pojawia się w ciągu kilku dni. Poważne schorzenia tworzą się przez  kilka lub kilkanaście lat. Chorujemy nie wtedy, gdy  widzimy pierwsze symptomy choroby. Organizm już od dłuższego czasu zmagał się z różnymi dysfunkcjami i niedoborami, próbując nadrobić je kosztem innych organów i tkanek. Oficjalna diagnostyka medyczna pozwala stwierdzić i „wykryć” chorobę, kiedy   jej objawy stały się wyraźne. Jak wiadomo, medycyna głównego nurtu słabo radzi sobie z leczeniem chorób przewlekłych. Dlatego, nietrudno sobie wyobrazić, jak fantastyczne możliwości stwarza w sferze profilaktyki metoda Volla, przez to, że pozwala wykryć choroby lub predyspozycje do nich,  zanim ujawni się ich pełny obraz kliniczny.
                                                                            ... cdn.
 
Gdzie w Polsce można wykonać sobie takie badanie?
Zobacz tutaj >>
 
 

 

  • Udostępnij na:
  • facebook.com